PIKNIK ORAZ TRÓJBÓJ STRZELECKI

PIKNIK I TRÓJBÓJ STRZELECKI

Trójbój Pistoletowy o Puchar Prezesa Klubu

Centrum Sportu i Rekreacji AGATSU

27 października 2018  godz 9:00  otwarta strzelnica w Sławkowie startowe:60zł

1.CEL ZAWODÓW

– propagowanie i rozwój strzelectwa sportowego na terenie woj. Śląskiego,
– doskonalenie i podnoszenie umiejętności strzeleckich,
– konsolidacja środowiska strzeleckiego
– wyłonienie najlepszych strzelców

2.PROGRAM ZAWODÓW

Zawody rozgrywane będą w trzech konkurencjach pistoletowych .Jednej statycznej, dwóch dynamicznych.  Rozpoczynając od konkurencji statycznej, po ukończeniu strzelania przez wszystkich zawodników, rozpoczną się strzelania dynamiczne.

3.ROZGRYWANE KONKURENCJE :

  • Pistolet statycznie:

Zawodnik oddaje 3 próbne strzały przed rozpoczęciem konkurencji nie punktowane oraz strzałów 10                     punktowanych  do tarczy z odległości 20 metrów. Brak limitu czasu.

  • Pistolet dynamiczny 1 :

Zawodnik rozpoczyna konkurencje wyposażony w pas z kaburą, pistolet rozładowany w kaburze z zamkiem w tylnym położeniu.

W odległości  15 metrów od miejsca strzelania zawodnik ustawia magazynek (załadowany w 6 sztuk amunicji ). Forma umiejscowienia magazynka na miejscu strzelania dowolna. Na sygnał timer-a zawodnik podbiega do stolika, podpina do broni wcześniej przygotowany magazynek i oddaje 6 strzałów do 3 celów metalowych z odległości 10 metrów. Po dwa strzały na każdy cel ( kolejność trafień w cel dowolna ). Trafienie punktuje się jednym punktem, brak trafienia – dodatkowe 2 sekundy do czasu końcowego. Wyłonienie najlepszego zawodnika odbędzie się poprzez obliczenie wskaźnika : ilość trafień / czas przebiegu

  • Pistolet dynamiczny 2:

Zawodnik rozpoczyna wyposażony w pas z kaburą i ładownicą. Pistolet znajduje się rozładowany w kaburze, w ładownicy umieszcza się dwa magazynki , z sześcioma nabojami. Sposób rozłożenia nabojów ,po 3 w każdym magazynku.  Na sygnał startowy zawodnik podbiega na odległość  10 metrów od celów, dobywa broń, ładuje i ostrzeliwuje 3 cele metalowe.  Każdy cel należy trafić dwukrotnie. Trafienie punktuje się jednym punktem ,brak trafienia – dodatkowe 2 sekundy do czasu końcowego. Wyłonienie najlepszego zawodnika odbędzie się poprzez obliczenie wskaźnika: ilość  trafień/ czas przebiegu.

4.UCZESTNICTWO W PIKNIKU I ZAWODACH

W pikniku mogą uczestniczyć wszyscy chętni, w zawodach osoby powyżej 16 roku życia.

5.NAGRODY

Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju  puchar , za 2 i 3 miejsca medale.

6. BROŃ

Organizator  zapewnia broń ( GLOCK 17,19 )i amunicję ( 9*19 ) wszystkim uczestnikom. Zawodnicy mogą korzystać z własnych pasów ,kabur i ładownic.  Dla osób nie posiadających pasów z oporządzeniem, organizator udostępni do wykorzystania na czas konkurencji.  (osoby posiadające swoją amunicję i broń płacą startowe tak jak wszyscy ).

7.ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mail: csiragatsu@gmail.com do 23.10 godz:24;00 , bądź na FB w prywatnych wiadomościach Centrum Sportu i Rekreacji AGATSU.

8.Podczas pikniku i zawodów będzie dostępny gorący posiłek oraz napoje. Dla uczestników pikniku strzeleckiego organizator może udostępnić za opłatą broń bojową w celu obycia szkolenia strzeleckiego. Do dyspozycji będą: karabinki szturmowe M16, AK47,  PPSz-41, strzelba gładko lufowa USKON, MOSSBERG 500, pistolety maszynowe UZI, SCORPION EVO 3 oraz pistolety GLOCK 19/17, CZ P07, CZ P09.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.

Galeria broni jest dostępna w zakładce Sekcja strzelecka

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *